O aleWorek

Przechowywanie chleba w lnianej tkaninie znane jest już od dawien dawna – robiły tak już nasze prababcie i kojarzą ten sposób nasze babcie, więc dlaczego nie kontynuować tej tradycji i dziś?

W odpowiedzi na potrzeby nowoczesnych, świadomych gospodyń domowych powstał ozdobny lniany worek na chleb, który dzięki interesującej strukturze i wyjątkowym zdobieniu, nie tylko cieszy oko, ale i sprawuje swe najważniejsze zadanie – jest praktyczny, ponieważ zapewnia naturalne warunki do przechowywania pieczywa. Dzięki lnianej tkaninie o właściwościach antybakteryjnych, antyalergicznych i pochłaniających wodę, aleWorki uszyte z grubego 100% lnu, zabezpieczają przed pleśnią, spowalniają proces wysychania i chronią produkty spożywcze.

Świeży chleb tylko w odpowiednich warunkach przechowywania będzie dłużej i lepiej służył. Każdy rodzaj chleba to inny czas zachowania jego świeżości. Nie spodziewajmy się cudów wkładając do worka, najtańszy chleb pszenny, ale za to im więcej mąki żytniej i większa ilość otrąb w chlebie, tym dłużej pieczywo zachowuje świeżość.

AleWorki, oprócz tego że są praktyczne, to jeszcze świetnie wyglądają (nie na marne spełniam indywidualne życzenia). Worek można położyć na kuchennym blacie, schować do szafki lub podarować w prezencie bliskiej osobie. Na pewno zrobisz niespodziankę łasuchom pieczywa, czy domowym piekarzom-amatorom.

AleWorek, bo szyjemy worki.

AleWorek, bo mamy wór pomysłów i chęci do działania.

AleWorek, bo wiemy co naturalnie dobre.

Artystyczna Adka – Cieszyć oko designem i raczyć praktycznością. Kreatywność i nowe pomysły to moja specjalność. Jeszcze nie jeden projekt przede mną. Pochodząca z Poznania niepoprawna optymistka ze stu-pięćdziesięcioma pomysłami na minutę, w głębi duszy artystka. RĘKODZIEŁO to jest to!

Otóż nie inaczej jak z potrzeby! W naszym domu tata zaczął wypiekać sam chleby i ciągle narzekał, że nie ma go w czym przechowywać. Znał sposób trzymania pieczywa w lnianej tkaninie. Zainteresował mnie tym tematem, kupiłam więc len i uszyłam pierwszy worek, który do dziś wdzięczy się na naszym kuchennym blacie.

Możliwość spełniania indywidualnych zamówień to dla mnie kolejne wyzwania, a ja lubię wyzwania! Oprócz sztandarowego produktu – worków, szyję etui na laptopy i komórki, wykonuję spersonalizowane akcesoria i dekoracje do domu, wykonuję haft komputerowy (imiona, daty, loga przedsiębiorstw).

Od zapracowanych gospodyń, które nie mają czasu kupować codziennie chleba, czy domowych piekarzy, przez EKO-zwolenników dbających o to, jak i co jedzą, po piekarnie, które jakość swych wypieków stawiają na pierwszym miejscu.

W aktualnościach dzielę się przyszłymi wydarzeniami, na blogu można znaleźć rozmaitości z wielu dziedzin, do porad wrzucam ciekawe artykuły na tematy „wokoło chlebowe”, a w zakładce produkty można znaleźć każdy wyszyty przeze mnie produkt z odnośnikiem, gdzie można go zakupić lub zamówić.

Facebook