28 Kwi

Kreatywna sobota na warsztatach w School of Form

Kolejny raz udało mi się zapisać na warsztaty Zrób to sama w School of form. Piszę udało mi się, bo miejsca na warsztaty rozchodzą się w ciągu kilku godzin i jak nie zauważę w porę informacji, nie ma już miejsc, a z dotychczasowych warsztatów potwierdzam, że warto tam być! Na poprzednich warsztatach „coś z niczego” zrobiłam przecież ten naszyjnik:

544221_457546277650713_1900916924_n

Na tych sobotnich warsztatach od 11 kilka dziewczyn miało okazję poznać tajniki robienia etui. Fotorelacja jest już tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.483625725042768.1073741859.137581932980484&type=1

Mimo że robię swoje etui z pianki i obszywam dwie strony materiałem, chciałam sprawdzić, jak takie cuda robią inni. Jakie było moje zdziwienie, gdy materiałem do robienia etui była po prostu pianka do szycia biustonoszy! Materiał ten z jednej strony ma matową, czarną warstwę, a z drugiej bardziej świecącą, taką glamour. Całość jest elastyczna i po zgnieceniu szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Pianka jest na tyle gruba, że ochroni każdy sprzęt przy upadku.

Moje etui, które dokończyłam już w domu, wygląda tak:

etui_sofWszyłam tasiemki w kolorze neonowy pomarańcz i seledyn. Chciałam też wypróbować, jak zrobić falbanki i wyszły jak wyszły – raczej równo, ale nie do końca 😛 Wiem, nad prostym szyciem muszę popracować.

etui_tyl

Po krótkim wstępie zaczęłyśmy – trzeba wszystko ładnie odmierzyć, wyciąć potrzebny kawałek dodając po 2 cm na wszywanie z każdej strony. Następnie wszyć zamek i później zszyć pozostałe strony etui. Kształt już gotowy! Prawda że łatwe? Wywracamy na prawą stronę i teraz zostaje kwestia ozdabiania – można użyć wstążek, cekinów, koralików i wszystkiego co mamy pod ręką. Twoje i tylko twoje etui jest gotowe!

Panowie wersji glamour raczej nie będą chcieli nosić, ale po to można wykorzystać matową, drugą stronę materiału. Zamek stanowi tu niezłą już ozdobę, a czysta forma spełni wymagania każdego Pana.

Dokończyłam także etui na telefon – może w końcu zacznę używać, by nie niszczył się mój telefon.

kom_tyl kom_przod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *