14 Sty

Dzień Babci i Dziadka – klasyka z lnu

Z okazji zbliżającego się Dni Babci i Dziadka ogłaszam DARMOWĄ wysyłkę na złożone i opłacone zamówienia w dniach od 13 do 16 stycznia! Zapraszam do https://aleworek.pl/sklep/

Z tej także okazji wprowadzam do sklepu klasyczne fartuchy kuchenne:
Fartuchy uszyte są ze 100% lnu
Ten model został obszyty bawełnianą lamówką https://aleworek.pl/product/lniany-szary-fartuch/, ten sam fason w wydaniu w paski https://aleworek.pl/product/lniany-fartuch-w-paski/, a te urocze fartuszki (https://aleworek.pl/product/lniany-fartuszek-z-falbanka-w-kwiatki/ i https://aleworek.pl/product/lniany-fartuszek-z-falbanka-w-niebieskie-kwiatki/) mają kwieciste dodatki z lnu sprowadzonego z Francji. Na lewej stronie znajdują się też lamówki, aby schować to co na wierzchu być nie powinno.

Takie fartuchy na pewno wywołają uśmiech na twarzach dziadków, a z kuchennych rewolucji wyjdą bez szwanku. Len można prać w pralce w temp. 40 stopni. Jest doskonały dla alergików i w 100% naturalny.

Jak to się wszystko zaczęło i w jakie dni obchodzone jest  święto Babci i Dziadka w innych krajach?

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia, w tym samym dniu świętują w Bułgarii i Brazylii, a w Hiszpanii z kolei święto wpisane jest na 26 lipca. We Francji obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii National Grandparents Day obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.

Dzień Dziadka to rodzinne, świeckie święto, obchodzone w Polsce 22 stycznia. W USA i Kanadzie odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest Narodowy Dzień Dziadków (ang. National Grandparents Day). W USA jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, ustanowione w 1978 roku przez Jimmy’ego Cartera na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy Labour Day, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września zarówno w USA jak i Kanadzie.

Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Źródło: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook