21 Gru

Jak zapakować prezenty?

Wór na prezenty

Okres przedświąteczny kojarzy się często z szaloną gonitwą za idealnymi upominkami dla bliskich – to oczywiste, że szukamy podarunków, które idealnie wpiszą się w ich gust. Równie ważne co zawartość prezentu jest jego opakowanie – najlepsze to takie, którego aż nie chce się rozrywać. Istnieje wiele sposobów na zapakowanie niespodzianek dla rodziny i przyjaciół – jakich?

Pomysły na zapakowanie prezentów

W ostatnich latach to szary papier bije rekordy popularności jako materiał używany do pakowania prezentów. Oczywiście podarunki tylko nim owinięte nie będą prezentowały się aż tak atrakcyjnie, ale aby to zmienić wystarczy dodać ładną wstążkę lub kolorową tasiemkę. A ponieważ szary papier jest bardzo minimalistyczny to w jego ozdabianiu mamy pełną dowolność – szczególnie ciekawe prezentuje się w towarzystwie gałązek. Można też na niego nakleić dzwoneczki, cukierki w kształcie laski lub małe bombki, natomiast chcąc zachować naturalno-rustykalny wygląd prezentu, warto ozdobić papier koronkowymi elementami i zamiast wstążką przewiązać go jutowym sznurkiem lub rafią. Jeśli upominek, który musimy zapakować ma nieregularny kształt lub jest zbyt miękki do owinięcia w papier, można umieścić go w kartonowym pudełku, które również wygląda naturalnie, ekologicznie i elegancko. Aby nadać tak przygotowanemu pakunkowi świątecznego charakteru, wystarczy przewiązać go wstążką, a na pokrywie zrobić z niej kokardę – świetnie będą prezentowały się taśmy w kolorach, które kojarzą się z Gwiazdką, czyli czerwień, ciemna zieleń i złoto.

Oryginalne i ekologiczne pakowanie

Prezenty zapakowane w szary papier lub pudła prezentują się świetnie, ostatnio jednak wiele osób poszukuje czegoś nieco bardziej oryginalnego. Nie tak powszechnym rozwiązaniem jest umieszczenie prezentów w świątecznych workach – mają one różne rozmiary, dlatego nadają się równie dobrze do zapakowania drobnych rzeczy, na przykład biżuterii, jak i tych o dużych gabarytach. Pakowanie gwiazdkowych upominków w worki jest też łatwe i szybkie, bowiem niezależnie od ich kształtu wystarczy włożyć je do środka, nic więcej! Dzięki temu nie trzeba spędzać wielu godzin z nożyczkami w jednej ręce i taśmą klejącą w drugiej, oszczędza się mnóstwo czasu, który dotychczas trzeba było poświęcić na opracowanie koncepcji owinięcia w papier tych trudnych i skomplikowanych prezentów, co więcej często mimo sporego zaangażowania efekt końcowy tych działań i tak pewnie nie wyglądał estetycznie. Worki na prezenty są ekologicznym rozwiązaniem, a ponieważ wykonuje się je z naturalnych i wytrzymałych materiałów takich jak juta lub bawełna, posłużą na wiele lat i osoba, która otrzymała tak zapakowany prezent, może po prostu wykorzystać worek do przechowywania czegoś w swoim domu lub za rok przekazać worek komuś innemu. Dzięki temu zmniejsza się zużycie materiałów i nic się nie marnuje, a przede wszystkim nie używa się bezmyślnie plastiku, który potem zaśmieca naszą planetę. Eko worki na prezenty to świetny dodatek do podarunków, które są związane z przyjaznym środowisku stylem życia, takich jak naturalne kosmetyki. Pakując podarunki, worki można wykorzystać na dwa sposoby: albo w mniejszych pojedynczo zapakować każdy z prezentów, albo użyć większego jako dodatku do wizyty Świętego Mikołaja.

Moment wręczania i rozpakowywania prezentów to wyjątkowa chwila w każdym z domów, w końcu to właśnie wtedy spełniają się marzenia. Aby uczynić ten czas jeszcze bardziej magicznym, warto zadbać o zapakowanie upominków w oryginalny i unikatowy sposób, bowiem już to może wywołać szeroki uśmiech na twarzy bliskiej osoby.