12 Kwi

Jak odświeżyć wystrój kuchni na wiosnę?

Ścierki do kuchni

Wiosna to idealny moment, aby odświeżyć wystrój całego mieszkania, łącznie z kuchnią. Warto przemyśleć wszelkie dodatki oraz elementy, które nie tylko wprowadzą porządek w przechowywaniu lub użytkowaniu produktów, ale będą także funkcjonalne i estetyczne. Wystarczy tylko kilka detali, aby całkowicie odmienić oblicze kuchni.

Kwiatowe elementy w kuchni na wiosnę

Wiosna kojarzy się przede wszystkim z kwiatami. Warto wykorzystać ich piękno do ozdobienia kuchni. Motywują one do tworzenia bardziej kolorowych, zdrowych posiłków i do kierowania się w stronę bardziej naturalnych rozwiązań. Oczywiście nie muszą występować one w tradycyjnej formie. Kwiaty mogą znajdować się na praktycznych przedmiotach, które wykorzystywane są na co dzień w kuchni. Idealnym przykładem są ręczniki, które rozwieszone w zadbany sposób po kuchni mogą być niezwykle modnym dodatkiem. Ręczniki wykonane z bawełny i domieszki lnu są idealnym zabezpieczeniem w przypadku przenoszenia gorących naczyń, a także do wycierania wilgotnych talerzy. Są solidne, wytrzymałe i eleganckie. Piękny nadruk w różnokolorowe kwiaty idealnie nada się do każdego rodzaju wnętrza. Wystrój można zmieniać cyklicznie np. co dwa tygodnie decydować się na inny kolor przewodni. Eksponując ściereczki z różowym kwiatem, można postawić także na różowe tulipany postawione w widocznych miejscach w kuchni. Stworzy to niesamowicie przemyślany efekt, który można uzyskać za naprawdę małe pieniądze. Wystarczy wybrać się do najbliższej kwiaciarni. Z kompletem ręczników aleWorek możesz idealnie ozdobić swoje otoczenie i wprawić w zachwyt najbliższych.

Naturalne dekoracje w kuchni

Coraz częściej zwraca się uwagę na produkty zero waste, które nie szkodzą środowisku. Oprócz tego są one niezwykle estetyczne i praktyczne. Przykładem takich produktów są lniane ściereczki, które dzięki dużej zawartości lnu są antybakteryjne, antyalergiczne i absorbujące wodę. Świetnie nadają się jako ścierki-ręczniki bądź przykrycie na chleb, dzięki czemu jest dłużej świeży. Stonowane kolory ziemi pasują do każdego rodzaju kuchni, od klasycznych po wyjątkowo nowoczesne. Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę, a estetycznie komponuje się z lnianymi ścierkami, są lniane woreczki na przechowywanie żywności. Ułożenie ich w centralnym punkcie kuchni pozwoli nam zachować porządek, przedłużyć żywotność produktów oraz stworzyć niebanalny wystrój. Aby zestawić cały pakiet wystroju zero-waste, nie można przejść obojętnie obok jutowej osłonki na doniczkę, o której wspominaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów. Dzięki niej każda doniczka będzie wyglądała wyjątkowo i wpasuje się pod kolorystykę pozostałych elementów. Kolorowe kwiaty będą w takim towarzystwie czuły się najlepiej. Na zakończenie ozdabiania kuchni w praktyczne przedmioty, warto postawić piękny koszyk wiklinowy, który w połączeniu z lnianym workiem tworzy oryginalnie wyglądający chlebak. Jest to oddanie hołdu poprzednim pokoleniom, a przy okazji niesamowity dodatek do kuchni, który sprawia, że jest dużo bardziej swojska i rodzinna.

Niewiele potrzeba, aby kuchnia odmieniła swoje oblicze na wiosnę. Wystarczy tylko kilka elementów i chęci, żeby pomieszczenie wyglądało świeżo oraz naturalnie. Warto postawić na produkty bezpieczne dla środowiska i takie, które można wykorzystywać wielokrotnie. Są to także przedmioty idealnie sprawdzające się na prezent dla osób, które dbają o wystrój swojego mieszkania.