27 Cze

W co wpakować potrzebne rzeczy na wakacyjne wędrówki?

Wakacje są czasem wyjazdów w góry i nad morze, podróżowania autostopem oraz zwiedzania miast pełnych zabytków. Podczas każdej z tych wypraw przydają się nam rozmaite przedmioty i jedzenie, które trzeba w coś zapakować – plecak, worek lub torbę. Co wybrać na konkretną wycieczkę? O tym poniżej!

Torba na ramię dla miejskiej turystki

srebrna torbaPopularną formą wakacyjnego urlopowania jest zwiedzanie zabytkowych miast. Taki sposób rekreacji szczególnie lubią osoby zainteresowane kulturą i sztuką. Co może przydać się podczas spaceru po mieście? Z pewnością torba na ramię, do której można spakować apart, portfel czy butelkę wody. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb turystki. Wśród najpopularniejszych modeli toreb znajdują się bawełniane torby na ramię typu shopper np. torba “MAGIA SREBRA” lub plecak w bardziej alternatywnym stylu np. bawełniany BOHO. Są one nie tylko praktyczne, ale posiadają też modny design. Dodatkowo warto wyposażyć się w portfel/saszetkę na dokumenty, która niejednokrotnie okaże się przydatna zwłaszcza podczas zwiedzania miast za granicą.

Worek na wakacje – podróż autostopem

Ostatnimi czasy popularność zyskuje podróżowanie autostopem. Takie mini wyprawy to nie lada gratka dla spontanicznych osób rządnych przygód. Na przejazd autostopem warto zabrać absolutne minimum: portfel, butelkę wody i zestaw ubrań na zmianę. W co się zapakować? Worek na wakacyjną podróż autostopem będzie idealnym rozwiązaniem, wykonuje się go z naturalnej tkaniny, co ucieszy osoby żyjące w przyjaźni ze środowiskiem. Ma on średni rozmiar, jest bardzo wygodny w użytkowaniu i wytrzymały, a co więcej nadaje się do ręcznego prania.

Plecako-worek na nadmorskie i górskie wędrówki

plecako-worek dżunglaA gdyby tak połączyć funkcjonalność i modny design? Jest to jak najbardziej możliwe, dzięki plecako-workom, które są uniwersalne. Można zapakować w nie wiele rzeczy, cały czas ciesząc się wygodą oraz niepowtarzalnym designem. Ostatnimi czasy zainteresowaniem cieszą się motywy kwiatowe, pepitka, nieśmiertelny jeans, wzory geometryczne czy nadruki kojarzące się z plażowaniem. Szczególnie popularne są także worki z motywami zwierząt np. szopów, jeży czy wilków. Plecako-worki doskonale sprawdzą się podczas nadmorskich spacerów po molo, wędrówek po lasach i korzystaniu z orzeźwiającej mocy bryzy. Dzięki możliwości zamknięcia jego wnętrza nie trzeba się martwić, że jakakolwiek wilgoć dostanie się do środka, a możliwość noszenia go na obydwu ramionach odciąży barki, nie narażając  na ból podczas dłuższego chodzenia. Placako-worek sprawdzi się również podczas górskich wędrówek, o których szerzej pisaliśmy tutaj.

Każda z wypraw to cudowne chwile i doskonale zagospodarowany wakacyjny czas. Podróże autostopem, nadmorskie i górskie wędrówki czy zwiedzanie miast różnią się od siebie w związku z czym w zależności od rodzaju wycieczki bierzemy ze sobą inne przedmioty. Warto więc zainwestować w odpowiedni worek, plecak lub torbę i cieszyć się praktycznym fasonem oraz ulubionym designem.