O aleWorek

Najlepsze pomysły rodzą się na styku potrzeby i pasji.

Zaangażowanie i ciężka praca sprawiają, że idea może stać się niezwykłym przedmiotem lub wydarzeniem. I dokładnie taka jest  historia aleWorka!

Tata Adrianny Wołczyk, założycielki i szefowej firmy, zaczął piec w domu chleb. Pyszny, wonny, chrupki i zdrowy! Niestety sposób jego przechowywania sprawiał, że chleb tracił swoje najlepsze właściwości. Adrianna postanowiła pomóc tacie. Talent do igły i nitki połączyła z wiedzą o niebywałych właściwościach lnu i uszyła swój pierwszy worek do chleba. Ponieważ len jest doskonały do przechowywania pieczywa i długo trzyma fason, worek do dziś zdobi kuchenny blat w jej rodzinnym domu.

Szybko szycie stało się sposobem na życie. Pojawiły się nowe osoby – a z nimi śmiałe pomysły – oraz nowe trendy. Maleńka, jednoosobowa manufaktura lnu przekształciła się w gwarną pracownię. W ten sposób, w 2012 roku, powstały pracownia ADKA i marka aleWorek.

A jaki jest Twój pomysł? Szyjemy rozwiązania. 

AleWorek – to co WPAKUJESZ się?

ADKA czyli artystyczna, dokładna, kreatywna … Adrianna – założycielka i szefowa. Mózg i serce organizmu. Pewnie i z wdziękiem wpadła w świat biznesu kreując w nim przestrzeń na wyjątkowe produkty. Kocha len i wierzy w jego moc. Wie, co w modzie piszczy. Jest doskonałym strategiem.

W swojej codziennej pracy wspierana przez zgrany zespół ludzi, których łączy: miłość do tkanin, wiedza, która jest podporą kreacji, potrzeba tworzenia pięknych i trwałych rzeczy, poszanowanie środowiska, niechęć do plastiku i wiara w len.

Otóż nie inaczej jak z potrzeby! W naszym domu tata zaczął wypiekać sam chleby i ciągle narzekał, że nie ma go w czym przechowywać. Znał sposób trzymania pieczywa w lnianej tkaninie. Zainteresował mnie tym tematem, kupiłam więc len i uszyłam pierwszy worek, który do dziś wdzięczy się na naszym kuchennym blacie.

Możliwość spełniania indywidualnych zamówień to dla mnie kolejne wyzwania, a ja lubię wyzwania! Oprócz sztandarowego produktu – worków, szyjemy Wasze pomysły, wykonujemy hafty, czy nadruki.

Lniane worki do chleba znajdą fanów wśród zapracowanych gospodyń, które nie mają czasu kupować codziennie chleba, czy domowych piekarzy, przez EKO-zwolenników dbających o to, jak i co jedzą, po piekarnie, które jakość swych wypieków stawiają na pierwszym miejscu.

Plecakoworki z ekoskóry to świetne rozwiązanie dla fanów niezajętych rąk podczas pieszych wędrówek po miejskiej dżungli.

Worki z logo klienta szyjemy dla mniejszych i większych firm. Rozwijających się manufaktur oraz wielkich gigantów na europejskich rynkach.

Strona mówi o świecie worków, opakowań i wyjątkowych akcesoriach. W zakładce dla firm znajdzie się formularz do składania zapytań hurtowych, na blogu opisujemy, co nas spotyka oraz jak wygląda praca w firmie. Dla fanów rękodzieła jest i zakładka sklep, gdzie w kilka minut można zrealizować potrzebę posiadania naszych wyjątkowych produktów. Jeśli pojawiają się wątpliwości, odpowiedzi możesz znaleźć w sekcji często zadawanych pytań – FAQ.